Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw / System amortyzujący ze sztuczną trawą / Lars Laj Place Zabaw
Faldunderlag og Faldfliser (DK) Bezpieczne nawierzchnie (PL)
Top


Nawierzchnia syntetyczna

nawierzchnia syntetyczna Nawierzchnia syntetyczna jest jednym z najlepszych rozwiązań dla publicznych placów zabaw. Syntetyczna nawierzchnia może być stosowana zarówno na podłożu asfaltowym, betonowym, jak również na dostatecznie utwardzonej kostce kamiennej.

Największą zaletą nawierzchni syntetycznej jest niski koszt utrzymania. Oferujemy nawierzchnie syntetyczne w wielu różnych kolorach.

nawierzchnia syntetyczna

Nawierzchnia syntetyczna składa się z dwóch warstw:

Zadaniem warstwy spodniej jest pochłanianie energii uderzenia. Warstwa wierzchnia jest odporna na promieniowanie UV i ma za zadanie chronić warstwę spodnią przed ścieraniem.

Masa syntetyczna powstaje z połączenia granulatu z klejem poliuretanowym w odpowiednich proporcjach. Łączenie granulatu z klejem następuje w mieszalniku bębnowym.

Montaż nawierzchni syntetycznej rozpoczyna się od wylania warstwy granulatu czarnego. Czas utwardzania warstwy wynosi 24 godziny. Kolejnym etapem montażu jest utwardzenie nawierzchni za pomocą metalowego wału, a następnie pokrycie jej warstwą kleju poliuretanowego.

Po upływie około 2 godzin od aplikacji kleju poliuretanowego można przystąpić do nakładania wierzchniej warstwy kolorowego granulatu. Utwardzenie warstwy kolorowej masy gumowej następuje po 24 godzinach od jej wylania, przy użyciu metalowego wału.

nawierzchnia syntetyczna nawierzchnia syntetyczna
Copyrights © 2005-2015 Lars Laj